Selle nädalavahetuse veetsin siis täiesti ihuüksinda. Ei noh, mõned naabrid käisid ka maal, aga nemad ei lähe arvesse. Müttasin kaks päeva puudega. Valisime varakevadel mõned viletsamad männid teiste hulgast välja, millest pikas perspektiivis nagunii elulooma ei saa ja märgistasime ära. Nüüd siis võtsin maha - ehk kuivavad talveks enam-vähem ära ja saab kütteks kasutada. Tükk tegemist oli, paar tükki jäid teiste najale püstigi ning pidin vaeva nägema, et need sealt alla kangutada. Kolm tükki on veel maha võtmata, üks pikali maas ja ootab tükeldamist, aga neli on juppideks tehtud, ilusasti riita veetud ja oksarisugi juba ära koristatud. Kui vaid need sääsed nii koledasti töötegemist ei segaks... OFF, kuramus sai ka otsa.
![]() |
Jah, neli mändi ongi nii vähe. Aga need olid peenikesed männid. :P |
"Autoriteene pereisa (Burl Ives), kes kannatab ravimatu haiguse all, peab oma 65. sünnipäeval nägema oma perekonna lagunemist: tema poeg Brick (Paul Newman) on kaotanud töö ja joob, kusjuures mängib rolli ka tema allasurutud homoseksuaalsus. Bricki abielu Maggiega (Elizabeth Taylor) ähvardab puruneda. Tema vanim poeg Gooper (Jack Carson) on abielus tüütu naisega ja tal on neli sõnakuulmatut last. Isa on hoolinud ainult oma istandusest ja tunneb nüüd peresuhete puudumise tagajärgi." Naiivitar, nagu ma olen, ei saanud ma filmi vaadates sellest homoseksuaalsuse värgist arugi. Nojah, nüüd tagasi vaadates on küll arusaadav, miks Brick oma varalahkunud sõpra nii väga taga igatseb.
Jah, mida enam ma vaatasin, seda enam näidend film mind kaasa haaras. Geniaalne lavastus, geniaalsed näitlejad. Lummav. Kes pole näinud, see vaadaku. Aga mina kavatsen nüüd millalgi ette võtta "Trammi nimega "Iha"".
Homoseksuaalsuse teema on "Kassis" üsna sordiini all esitatud, nt "Kabarees" räägitakse sellest kõvasti otsekohesemalt. Lummav film jah. Maggie on ääretult seksikas. Tegelikult peamine avameelsusrõhk asubki seal mu meelest just naise ihadel, teemal, mida enamasti ei peeta üldse sündsaks puudutada.
VastaKustutaPereisa pole seal aga mitte autoriteetne vaid autoritaarne. Muuseas on selline pereisa olnud omal ajal üsna laialdaselt korduvkasutatav kujund, võimuka isajumala figuur, kes ometigi ei suuda maailma täiesti oma tahtmist mööda valitseda. Jumalate kukutamise teema? Tammsaare Oru Pearu oli samasugune tüüp.
Ole sõber, reserveeri "Tramm nimega iha" ajaks, mil me koos oleme - ma tahan ka seda näha.
VastaKustutaJurumärkides tekst pole minu, vaid Filmiveebi jagu. Pretenseeri neile.
VastaKustutaAga Trammi võid Kalapoest ise ära osta.